سنگ‌اندازی در مسیر ورود اتوبوس‌های برقی

آنچه در این مطلب می خوانید:

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران،‌ گفت: از زمانی که قرار شده که این نوع از اتوبوس‌ها و تاکسی‌های برقی وارد پایتخت شوند، هجمه‌های زیادی به این موضوع وارد شده است.

 مهدی پیرهادی در آیین افتتاح پروژه‌های شهری منطقه 2 که صبح امروز با حضور حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مهدی صالحی؛ شهردار منطقه 2، در قالب یکصدو هفدهمین پویش امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح 27 پروژه در حوزه‌های مختلف هستیم. همچنین امروز آغاز اجرای عملیات انتقال پساب تصفیه‌خانه شهر قدس به 18 مخزن بتنی انجام شد.

وی در ادامه به موضوع آلودگی هوا در شهر تهران اشاره کرد و گفت: این موضوع موجب نارضایتی شهروندان تهرانی است و شاهد هستیم که برخی‌ها اظهارنظرهای سلیقه‌ای و مختلفی را در این بخش انجام می‌دهند که این اظهارات غیرکارشناسی است و از باب این اظهارات ابراز تاسف می‌‌کنیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: هر نوع اظهارنظری باید پشتوانه علمی داشته باشد و در غیر این صورت اینگونه اظهارنظرها غیرکارشناسی، سلیقه‌ای و نادرست است.

پیرهادی با اشاره به سیاهه انتشار در بخش آلودگی هوا تصریح کرد: در سال 96، آخرین سیاهه انتشار منتشر شده که مبنا و مولفه‌های آلودگی هوا مشخص شده است. متاسفانه در سال‌های گذشته تقریبا 7 الی 8 سال مطالعه‌ای در حوزه سیاهه انتشار انجام نشده است.

وی با اشاره به برگزاری مناقصه از سوی شهرداری تهران برای سیاهه انتشار تصریح کرد: در سال گذشته شهرداری تهران مناقشه‌ای در این بخش برگزار کرد و دانشگاه علم و صنعت برنده این کار مهم شده است. همچنین ما پیگیر هستیم تا شرکتی به عنوان ناظر، نظارت لازم را بر این موضوع داشته باشد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: ان‌شاءالله طبق زمان‌بندی 15 ماه دیگر سیاهه انتشار جدید منتشر خواهد شد تا بدانیم چه مواردی در حوزه‌ آلودگی هوا موثر هستند.

پیرهادی به موضوع اتوبوس‌های برقی، تاکسی‌های برقی و موتورسیکلت‌های برقی اشاره کرد و افزود: این موارد می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوا باشد.

وی با انتقاد از برخی از چالش‌ها و مشکلات در حوزه ورود اتوبوس‌های برقی، موتورسیکلت‌های برقی و تاکسی‌های برقی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات ما این است که برخی‌ها بنا دارد کارهایی که در کشور انجام می‌شود بد جلوه بدهند و از روزی که بنا بر ورود اتوبوس‌های برقی به کشور شده است هجمه‌های زیادی به این موضوع وارد شده اما بدانند که قطعا ورود اتوبوس‌های برقی، تاکسی‌های برقی و موتورسیکلت‌های برقی به نفع پایتخت خواهد بود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: البته در بحث اتوبوس‌های برقی باید به زیرساخت‌های آن توجه شود و در این بخش دستگاه‌های مختلف همکاری‌های لازم را داشته باشند.

وی در پایان از عقد قرارداد برای واگن‌های جدید برای پایتخت اشاره کرد و افزود: ان‌شاءالله شاهد ورود واگن‌های جدید بعد از مدتی به تهران خواهیم بود به طوری که این واگن‌ها در حال ساخت هستند و با افزایش واگن، اتوبوس‌های برقی و تاکسی‌های برقی شرایط حوزه حمل و نقل بهتر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی

سیستم ترمز اتوبوس برقی

سیستم ترمز اتوبوس‌های برقی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی این وسایل نقلیه است که ایمنی سرنشینان و عابران پیاده را تضمین می‌کند. این سیستم‌ها معمولاً از تکنولوژی ترمز بازیابی انرژی استفاده می‌کنند

ادامه مطلب »