اولین نشست صنفی فعالان صنعت اتوبوس برقی در شرکت مکو با محوریت استقرار زیر ساخت های شارژ

آنچه در این مطلب می خوانید:

اولین نشست صنفی شرکت‌های فعال در زمینه تولید اتوبوس برقی به میزبانی شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) در تاریخ 21 اسفندماه 1401 برگزار شد. در این نشست که مدیران شرکت‌های ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل، زرین خودرو، زامیاد، شتاب و مکو حضور داشتند، مسائل مهمی از جمله، استقرار زیرساخت‌های شارژ به بحث و گفتگو گذاشته شد و تصمیم‌گیران این صنعت، به تبادل نظر و ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

امروزه ضرورت استفاده از اتوبوس های برقی در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور بر کسی پوشیده نیست و آمارهای منتشر شده در خصوص آسیب های آلودگی هوا در ابعاد مختلف خود گواه این موضوع است. از سوی دیگر و در سال های گذشته، شرکت های فعال در حوزه تولید اتوبوس، ضرورت حضور در این عرصه را به درستی درک نموده و فعالیت خود را جهت تولید اتوبوس های برقی آغاز نموده اند که نتیجه تلاش این تولیدکنندگان، رسیدن به محصولات تجاری اتوبوس برقی و آمادگی ایشان جهت ارائه محصول خود به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور می باشد.

همچنین، دولت محترم نیز گام های مهمی در خصوص بکارگیری اتوبوس های برقی تولید شده در کشور برداشته است. در این خصوص، وزارت کشور با تدوین قرارداد خرید اتوبوس های برقی ساخت داخل، در تلاش است تا گامی دیگر در جهت مدرن سازی حمل نقل عمومی کشور بردارد.

از سوی دیگر، ایجاد هماهنگی بین شرکت های فعال در زمینه اتوبوس برقی یکی از راهکارهای عملی و ضروری در جهت تحقق و تسریع حضور اتوبوس های برقی در سیستم حمل و نقل عمومی کشور می باشد که جنبه های مختلفی از قبیل یکسان سازی پروتکل شارژ، تامین زیرساخت شارژ و موضوعات قراردادی را در بر می گیرد.

شرکت مکو با ارائه پیشنهاد برگزاری نشست های شرکت های فعال در حوزه اتوبوس برقی، زمینه را جهت ایجاد هماهنگی و همفکری صاحب نظران این حوزه هموار ساخته است.

یکی از چالش های اصلی جهت استقرار ناوگان حمل و نقل برقی در کشور، تامین زیرساخت شارژ مورد نیاز آن می باشد و اتوبوس های برقی نیز از این موضوع مستثنی نمی باشند. استفاده از شارژرهای تولید شده توسط شرکت های گوناگون خارجی، مشکلات فراوانی در زمینه های تامین شارژر، فرآیند شارژ اتوبوس ها، خدمات پس از فروش، مانیتورینگ، سرویس های از راه دور، مدیریت بار وارد شده به شبکه برق، ملزومات پدافند غیر عامل و … را به دنبال خواهد داشت.

از این رو، و به پشتوانه توان مهندسان در داخل کشور، شرکت مکو به نمایندگی از گروه مپنا، محصولات متنوع خود را جهت شارژ اتوبوس های برقی تولید شده توسط اتوبوس سازان داخلی، ارائه نموده است. در این راستا، خارج شدن تامین شارژر از قراردادهای شرکتهای اتوبوس ساز با اتحادیه اتوبوس رانی و واگذاری آن به شرکت مکو، یکی از محورهای اصلی این جلسه بود. همچنین ایجاد وحدت رویه در قرارداد فروش اتوبوس برقی به وزارت کشور، از دیگر موضوعات مهم این نشست بود که مدیران عامل شرکت های تولید کننده اتوبوس، به بحث و تبادل نظر در خصوص آن پرداختند.

در انتهای این نشست، مدیران شرکت های مذکور، به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ دادند. در ابتدای این گفتگو، دکتر رفان مدیرعامل شرکت مکو، در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش مپنا در صنعت اتوبوس برقی و زیرساخت شارژ، ضمن تاکید بر اینکه ساختار شارژ وسایل برقی به یک شبکه گسترده‌ی انرژی متصل است که در نهایت به توزیع و شارژ وسایل نقلیه برقی می‌انجامد خاطر نشان کرد: هدف از امضای تفاهمنامه میان شرکت‌ها درک این موضوع می باشد که سامانه یکپارچه شارژ وسایل نقلیه برقی منحصر به یک سخت‌افزار نیست و نیاز به پیشبینی و مدیریت وسیع در حوزه انرژی دارد.
در ادامه، مهندس مرادی مدیرعامل شرکت شتاب ضمن اشاره به لزوم وحدت رویه در جهت توسعه زیرساخت موردنیاز برای ناوگان اتوبوس برقی، برگزاری جلسه میان سازندگان اتوبوس برقی بسیار مهم دانسته و تاکید کرد وجود این وحدت رویه می‌تواند روال توسعه زیرساخت تا تولید انبوه اتوبوس را سرعت بخشد.

مهندس فرنیا، معاون توسعه محصول شرکت زامیاد در پاسخ به خبرنگاران در مورد فعالیت های شرکت زامیاد در حوزه اتوبوس برقی، ضمن تاکید بر لزوم برقی سازی در کشور و سرعت بالای توسعه این تکنولوژی در سایر کشورها، توضیحاتی را درباره روند طراحی و تست اتوبوس برقی شرکت زامیاد ارائه نمود و با اشاره به این امر مهم که اولویت توسعه زیرساخت شارژ پیش از تولید انبوه اتوبوس حائز اهمیت است امضای تفا‌هم‌نامه در این خصوص را بسیار موثر دانست.

همچنین دکتر مصدق مشاور مدیرعامل شرکت سایپا دیزل ضمن توضیح تلاش‌های شرکت سایپا دیزل در تولید و طراحی اتوبوس و مینی‌بوس برقی و تاکید بر این موضوع که تا به امروز شرکت‌ها در راستای برقی‌سازی هزینه بسیاری را متحمل شده اند و فاقد حمایت مالی از سوی دولت بوده‌اند، تفاهم میان شرکت‌ها به ویژه مپنا را در جهت توجیه‌پذیر نمودن توسعه سریع زیرساخت شارژ برای دولت مهم دانسته و اشاره کرد: با جمع بندی بحث‌های قراردادی و زیرساختی در وزارت کشور می‌توان به آینده حمل و نقل برقی عمومی امیدوار بود.

دکتر بالو، نایب‌رئیس هیات مدیره و مسئول مهندسی و تحقیق و توسعه شرکت ایران خودرو دیزل نیز ضمن تاکید به تصمیم شرکت ایران خودرو دیزل به تولید تمام خودروهای خود با پیشرانه برقی در سال های آینده، ابراز امیدواری کرد که در صورت به اجماع رسیدن بحث زیرساخت شارژ توسط وزارت کشور، می‌توان از ابتدای سال آینده اتوبوس‌های برقی را در ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرهای مختلف مشاهده کرد.
در پایان این رویداد، خبرنگاران و اصحاب رسانه از بخش های مختلف شرکت مکو از قبیل آزمایشگاه زیرساخت شارژ، مرکز مانیتورینگ و سالن تولید شارژرها بازدید به عمل آوردند.

LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Email

مطالب پیشنهادی

سیستم ترمز اتوبوس برقی

سیستم ترمز اتوبوس‌های برقی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی این وسایل نقلیه است که ایمنی سرنشینان و عابران پیاده را تضمین می‌کند. این سیستم‌ها معمولاً از تکنولوژی ترمز بازیابی انرژی استفاده می‌کنند

ادامه مطلب »