لینکهای حمایت از حقوق مصرف کننده

امروزه، با توجه به پیشرفت‌هایی که در استفاده از انرژی‌های پاک رخ داده است، بزرگ‌ترین خودروسازان دنیا در حال جایگزین کردن خودروهای احتراقی با خودروهای برقی هستند.

جلوگیری از آلودگی محیط زیست و وابستگی کم‌تر به سوخت‌های فسیلی از مهم‌ترین عوامل محرک در وقوع این تحول شگرف در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود.

در کشور ما با توجه به افزایش جمعیت، تغییر سبک زندگی، آلودگی‌های زیست محیطی و افزایش میزان مصرف سوخت و انرژی، در سال‌های آتی لزوم گرایش به سوی انرژی‌های پاک بیش از پیش احساس خواهد شد. یکی از راه‌کارهای اصلی کاهش آلاینده‌ها حرکت به سوی حمل و نقل برقی است. از این رو با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر «جهش تولید» و در راستای پوشاندن جامه عمل به این شعار با ایجاد مشاغل فناورانه، ایجاد بستر توسعه پایدار و حفظ محیط زیست، دو شرکت بزرگ «مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا» (مکو) و «تولیدی صنعتی عقاب افشان» با هدف طراحی، تولید و عرضه اتوبوس برقی و خودروهای الکتریکی تجاری سنگین و نیمه سنگین در حوزه حمل‌ونقل عمومی و تجاری اقدام به تشکیل شرکت تولید اتوبوس برقی پارسان با نام تجاری «شتاب» کرده‌اند.

تولید اتوبوس برقی با نگرش استقرار فناوری‌های بومی در کشور، ایران عزیزمان را در زمره کشورهای توسعه‌یافته فعال در این صنعت قرار می‌دهد و کسب و کار ایمن، سبز، هوشمند و دارای بازدهی بالا را برای این مرز و بوم به ارمغان می‌آورد.

مشخصات عمومی

سیستم پیشرانه

پک باتری

شارژر

دوست‌دار محیط زیست
و انرژی پاک

کاهش هزینه‌های تعمیرات از قبیل ااورهال، گیربکس، دیفرانسیل و…

صرفه‌جویی در مصرف سالانه
178 بشکه گازوئیل

بازگشت هزینه خودرو از طریق حذف گازوئیل و هزینه‌های تعمیرات

کاهش آلایندگی‌های دی‌اکسید‌کربن
تا 13.7 تن در سال

آلایندگی صفر
Zero Emission

کاهش هزینه‌های سرویس
با حذف روغن‌ها و فیلترها

حذف آلودگی‌های صوتی
ناشی از صدای موتور خودرو

درباره شتاب

شرکت تولید اتوبوس برقی پارسان (شتاب) با مشارکت یکی از ارکان اصلی صنعت برق کشور «گروه مپنا» و قطب اصلی صنعت اتوبوس سازی «گروه تولیدی و صنعتی عقاب افشان» در راستای سرعت بخشیدن به توسعه حمل و نقل پایدار با مأموریت طراحی، تولید و فروش وسایط نقلیه تجاری الکتریکی سازگار با محیط زیست در نیمه دوم سال 1399 شروع به کار کرده است. این شرکت در نظر دارد با بهره‌گیری از توان کارشناسان مجرب و متخصص دانشگاهی و با اتکا به دانش بومی و استقرار فناوری‌های نوین، نيروی انسانی کارآمد، ارتباط قوی با ذينفعان، حضور تاثیرگذار در بازار و استفاده از امکانات موجود و بالقوه، بتواند ضمن افزایش سهم خود در زمینه توليد تکنولوژی نوین، بهترين و به‌روزترین محصولات خودرویی برقی را متناسب با زیست بوم کشور عرضه کند.
یکی از نقاط قوت و مزایای رقابتی شرکت شتاب، شبکه نظام‌مند خدمات پس از فروش می‌باشد. این شرکت با بهره‌گیری از زنجیره مراکز خدمات پس از فروش موجود در سراسر کشور ارائه‌دهنده خدمات استاندارد، با کیفیت و در اسرع‌وقت به مشتریان خود خواهد بود.
شرکت شتاب در نظر دارد علاوه‌بر رفع نیازهای بازار داخلی بخش قابل توجهی از تقاضای منطقه را بویژه در کشورهای خاورمیانه و CIS پاسخ دهد. از این رو محصولات تولیدی این شرکت علاوه بر برخورداری از استانداردهای اجباری داخلی دارای استاندارهای بین‌المللی (E-mark) نیزمی‌باشد.